Bugün: 28 Haziran 2022 Salı
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Gündem
Print Al

KKTC bankası Türkiye'de şube açacak

12 Ağustos 2012 Pazar::

Near East Bank, BDDK'dan Türkiye'de temsilcilik açma izni aldı

Yazı Boyutu : A A A A

KKTC bankası Near East Bank, ''faaliyetlerini Türkiye Cumhuriyeti'ne taşımak adına Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) talep ettiği temsilcilik iznine onay aldığını'' bildirdi.

Near East Bank Genel Müdürü Vekili Kozan Karakurt, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de temsilcilik açılışı talebine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan 8 Ağustos'ta aldıkları onayla, bankanın Türkiye'de daha çok tanınır bir konuma geleceğini ve Türkiye'de yerleşik bankalarla kurulan iş ilişkilerini daha da güçlendireceğini belirtti.

Karakurt, Near East Bank'ın Türkiye Temsilciliği'ni ilk olarak İstanbul'da açmayı planladıklarını ve bu yöndeki hazırlıkların aralıksız sürdürüldüğünü ifade ederek, temsilciliğin çok kısa bir süre içinde faaliyetlerine başlayacağını bildirdi.

Açıklamada, Bankalar Birliği verilerine göre; bilanço aktifleri açısından 2011 yılının en hızlı büyüyen bankası konumuna ulaşan ve KKTC Finans sektöründe 16 yıllık tecrübeye sahip olan Near East Bank'ın Türkiye Cumhuriyeti'nde Temsilcilik açma izni almayı başaran ''ilk ve tek KKTC bankası'' olma unvanına da sahip olduğu belirtildi.

KKTC genelinde 12 şubesi olan Near East Bank, 2011 yılını vergi öncesi karlılıkta yüzde 60 oranında artışla kapadı. Banka, son bir yılda personel sayısını da yüzde 70'den fazla artırdı.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

Namaz Vakitleri
İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.