Bugün: 20 Haziran 2024 Perşembe
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Yayın
Print Al

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın satışa sundu

28 Kasım 2023 Salı::

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın satışa sunduğu iş yeri ve konutlara vatandaştan büyük ilgi... Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın 7 Aralık tarihinde satışa sunacağı Ankara’daki 68 iş yeri ile Samsun’daki 41 konuta vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Yazı Boyutu : A A A A

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Ankara’da 68 iş yerini, Konya’da 24 konutu, Samsun’da 41 konutu ve 13 iş yerini, Diyarbakır’da 1 otel ile 2 iş yerini 7 Aralık günü saat 10.30’da açık artırma ile satışa sunacak. Ankara, Diyarbakır, Konya ve Samsun’daki toplam 83 iş yeri, 65 konut ve 1 otel için Ankara The Green Park Otel ve İstanbul TOKİ Hizmet Binası Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan açık artırmaya internet üzerinden de teklif verilebilecek. Bakanlık, iş yerlerini, konutları ve oteli KDV’den muaf olarak satışa çıkarırken, kanuni faizin uygulanacağı satışlarda tutarın yüzde 25’i peşin, kalan tutar ise 60 ay vadeyle ödenecek. Peşin ödemelerde vatandaşlara yüzde 20 indirim fırsatı da sunulacak.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın satışa sunduğu iş yeri ve konutlara vatandaştan büyük ilgi

Yüzden 25 peşin, 60 ay vade imkanı sunuluyor

Kampanyada Ankara İtfaiye Çarşısı’ndan ofis almak istediğini ifade eden Murat Bilge, "950 bin lira gibi bir rakamdan başlıyor fiyatlar, ki yani piyasa koşullarına göre gayet iyi. Bunda da peşin alımda yüzde 25 ya da yüzde 20 indirim veya yüzde 25’ini peşin verirsek 60 ay vade, KDV muafiyeti gibi çok cazip teklifler var. Değerlendirmek için geldim. Bugün ofislere girdim, beğendim. Lokasyon çok güzel, metro hemen ayağımızda. Otobüs, dolmuş güzergahı yanından geçiyor. Samsun yolu üzerinde, ulaşım çok kolay. Çok merkezi bir yer. Ben çok beğendim açıkçası. Bakalım şartlarımız uygun olursa buradan bir ofis almak istiyorum" dedi.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın satışa sunduğu iş yeri ve konutlara vatandaştan büyük ilgi

"Peşinatta yüzde 20 gibi bir indirim olması güzel"

Tuncay Uslu adlı vatandaş ise ödeme yöntiminin kendisi için uygun olduğunu belirterek, "Ödemeleri özellikle beni ilgilendiren tarafı. Peşinatta yüzde 20 gibi bir indirim olması güzel. Ondan sonra tabii 60 ay vade gibi şeyler, seçenekleri değerlendireceğiz bakalım. Kısmet olursa almayı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Açık artırma toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişilerin katılım teminatı olarak toplantı öncesinde Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin Halk Bankası Şubesi hesabına teminatı ödemeleri gerekiyor.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın satışa sunduğu iş yeri ve konutlara vatandaştan büyük ilgi

Burak Can Ekizoğlu - Oğuzhan Halil Özbek - İbrahim Çakmak

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

Namaz Vakitleri
İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.