Bugün: 20 Haziran 2024 Perşembe
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Etkinlik
Print Al

TEKNOFEST 3 Eylüle kadar Ankara Etimesgut Havalimanı’nda

31 Ağustos 2023 Perşembe::

Vatandaşlar TEKNOFEST’e akın etti. Ankara Etimesgut Havalimanı’nda düzenlenen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, kapılarını açtı. TEKNOFEST’i ziyaret eden vatandaşlar, kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

Yazı Boyutu : A A A A

İlki 2018 yılında gerçekleştirilen TEKNOFEST’in 8’incisi, Ankara Etimesgut Havalimanı’nda başladı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) öncülüğünde ’Milli Teknoloji Hamlesi’ mottosuyla gerçekleştirilen TEKNOFEST, 3 Eylül’e kadar vatandaşları ağırlayacak. Onlarca etkinliğin yer alacağı TEKNOFEST’te pek çok yerli ve milli savunma sanayii ürünü sergilenecek, Türk Yıldızları, Solo Türk, HÜRKUŞ, GÖKBEY, AKSUNGUR, Bayraktar TB2, Bayraktar TB3, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, Atak helikopteri ve Anka semalarda gösteri yapacak.

Vatandaşlar TEKNOFEST’e akın etti

“Kendimi geliştirirsem ben de katılırım”

TEKNOFEST alanını gezen gençlerden Buğra Yazar, “Çok beğendim, burası çok güzel. Uçakları gördüm, helikopterleri gördüm, arabaları gördüm, paraşütle atlayanları gördüm” dedi. Kadir Enes Başköy ise, “Şu anda çok güzel geçiyor. Ortamı çok beğendim. Yeni arabalar yapılmış, çok mutlu oldum. Okul getirdi buraya. Gerçekten çok beğendim. Yerli arabalar yapılmış. Bana nasıl yapıldıklarını anlattılar. Kendimi geliştirebilirsem ben de katılırım” ifadelerini kullandı. Asude Ecrin de, “Buraya gelmek büyük bir mutluluk. Beni buraya getirdikleri için çok teşekkür ederim. Bolu’dan geldim. Uçaklar ve elektrikli arabalar var, onlar çok güzel” diye konuştu.

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı, TEKNOFEST ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST’te vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bayraktar, “Bu sıcağa rağmen inanılmaz bir kalabalık ve coşku var. Bu da ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’ne ne kadar sahip çıktığını gösteriyor” dedi.

TEKNOFEST ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Ankara Etimesgut Havalimanı’nda 8’incisi düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’in açılış programına katıldı. Bayraktar, ardından Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma’nın önünde basın mensuplarının sorularını cevapladı. Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST’te İstanbul’dakine göre online kayıt sisteminde üç kat daha fazla kayıt alındığını dile getiren Bayraktar, “Daha keyifli bir TEKNOFEST için burası çok uzun bir meydan. Bu sıcağa rağmen inanılmaz bir kalabalık ve coşku var. Bu da ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’ne ne kadar sahip çıktığını gösteriyor. Bu bir anlamda yarınlarımızın, teknolojinin her kolunda tam bağımsız ve müreffeh Türkiye için ülkemizin ne kadar iyi bir noktaya geleceğine gösteriyor” dedi.

Bayraktar, TEKNOFEST’in düzenlendiği alanı daha önceden gezip kontrol ettiğini aktararak, “İzmir’de çok büyük bir coşkuyla devam edecek gibi gözüküyor. TEKNOFEST, cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır bir şekilde ilerliyor. TEKNOFEST İstanbul’da havacılık tarihinde ilk defa olan gösteriler de vardı. 2 buçuk milyon ziyaretçi ağırladık. 1 milyondan fazla öğrenci TEKNOFEST yarışmalarına başvurmuştu. Bu, ülkemizin cumhuriyetin 100’üncü yılında, Türkiye Yüzyılı’nda bir anlamda geleceğinin ne kadar parlak olacağını gösteriyor” diye konuştu.

TEKNOFEST’i ilk kez düzenledikleri 2018 yılından beri hedeflerinin elde ettikleri başarıyı diğer tüm sivil alanlara yaymak olduğunu kaydeden Bayraktar, “Ülkemiz insansız hava araçlarında (İHA), silahlı insansız hava araçlarında (SİHA), savunma sanayiinde tüm dünyanın takdirini kazanan bir başarı yakaladı. Kızılelma’nın geliştirme faaliyetleri devam ediyor. Cumhuriyetin 100’üncü yılında ilk uçuşu yapacağımızın sözünü vermiştik. 2020’de sürpriz yaparak ilk uçuşunu yaptı. Test programı şu an devam ediyor. Bir yandan da Kızılelma’nın üretim versiyon varyantı hazırlanıyor. İnşallah 2024’te üretime geçmiş olacağız” ifadelerini kullandı.Bayraktar’a sevgi seli

Açıklamasının ardından vatandaşlarla fotoğraf çektirerek sohbet eden Bayraktar yoğun ilgi gördü. Bayraktar, TEKNOFEST’in düzenlendiği alanda incelemelerine devam etti.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) öncülüğünde ’Milli Teknoloji Hamlesi’ mottosuyla gerçekleştirilen TEKNOFEST, 3 Eylül’e kadar ziyaretçileri ağırlayacak. Onlarca etkinliğin yer alacağı TEKNOFEST’te pek çok yerli ve milli savunma sanayii ürünü sergilenecek, Türk Yıldızları, Solo Türk, HÜRKUŞ, GÖKBEY, AKSUNGUR, Bayraktar TB2, Bayraktar TB3, Jandarma Çelik Kanatlar, Akıncı, Atak helikopteri ve Anka semalarda gösteri yapacak.

Huzeyfe Tarık Yaman - Doğukan Gürel - İbrahim Çakmak

https://www.iha.com.tr/ankara-haberleri/selcuk-bayraktara-vatandaslardan-sevgi-seli-30955642

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

Namaz Vakitleri
İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.