Bugün: 15 Temmuz 2024 Pazartesi
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | Şirket Kültürü
Print Al

Aksesuara rekor paralar isteniyor

23 Ağustos 2023 Çarşamba::

Malatya’da ikinci el araç satışı yapan galerici esnafı, geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren ikinci el araçların ilan yoluyla sıfır fiyatından fazla pazarlanması kuralının aksesuar-ekstra başlığı altında ek ödemelerle ihlal edildiğini söyledi.

Yazı Boyutu : A A A A

Malatya’da ikinci el araç satışı yapan galerici esnafı, otomotiv sektöründeki stokçuluk ve fahiş fiyat uygulamalarıyla mücadele çerçevesinde Temmuz ayında tüm gerçek ve tüzel kişiler bireysel ve ticari ilanları çerçeveleyecek ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkındaki yürürlüğe giren uygulamanın aksesuar ve ekstralar başlığı altında ek ödemelerle ihlal edildiğini söyledi.

Aksesuara rekor paralar isteniyor

“3’ten fazla araç satışı düzenlemesi sektöre olumlu yansıdı”

Malatya Yeşiltepe Galericiler Sitesi esnaflarından Burak Özkan, bir yıl içerisinde 3’ten fazla araç satışının kabul edilmemesini içeren kararın sektöre olumlu yansıdığını kaydederek, ”Geçtiğimiz günler ilgili bakanlık tarafından yapılan açıklamada ikinci el araçların liste fiyatının üstünde satılamayacağı açıklanmıştı. Bugün baktığımız araçlar liste fiyatlarının altında listeye ekstra fiyat isteniyor. Buda yasayı boşa çıkarıyor. Konu hakkında daha çerçeveli bir düzenlemenin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Aksesuara rekor paralar isteniyor

Yeşiltepe Galericiler Sitesi Denetim Kurulu Başkanı Başkan Göksel Levent ise, “Geçtiğimiz günlerde ilgili bakanlık liste fiyatlarının üzerinde fiyat yazılması için bir takım önlemler aldı. Bu önlemleri sonrası satış platformlarına ilan gönderenler liste fiyatını baz alarak fiyat yazdılar. Daha sonra ilanın açıklama bölümüne ekstra fiyatlar eklediler. 140-150 bin TL gibi paralar harcanmış gibi gösterilip fiyatı yine yükseltildi. Bu durumda sektörde durgun olan işleri iyice durgunlaştırmasına neden oldu. Vatandaşlar son düzenlemelerle ikinci elde fiyatlarının gerileyeceğini düşünürken, fiyatlardaki artış nedeniyle araç ihtiyaçlarını ertelemeye gitti. Satışlara ekstra fiyat yansıtılmasının önüne geçilmesi sektör açısından çok önemlidir” diye konuştu.

Aksesuara rekor paralar isteniyor

Göksel, sektörün en önemli sorununun korsan satışı olduğunu da vurgu yaparak konu hakkında çerçeveli bir düzenlemenin yapılmasını beklediklerini kaydetti.

Hasan Eryılmaz

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

Namaz Vakitleri
İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.