Bugün: 2 Haziran 2020 Salı
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | Şirket Kültürü
Print Al

Dış ticaret ordusu kuruluyor

9 Eylül 2019 Pazartesi::

Ticaret Bakanlığı rekor kırılan ihracat rakamlarını daha da yukarı taşımak için yeni rotayı çizdi. 2023'e kadar mal ihracatının 226.6 milyar dolar olması bekleniyor

Yazı Boyutu : A A A A

Ticaret Bakanlığı rekor kırılan ihracat rakamlarını daha da yukarı taşımak için yeni rotayı çizdi. İhracat ana planına göre dış finansman ihtiyacı azalırken ihracatın büyümeye katkısı artacak. 2023'e kadar mal ihracatının 226.6 milyar dolar olması bekleniyor. Eximbank'ın ihracatı destekleme oranı yüzde 29 olacak.

DESTEKLER ARTACAK
İhracatta güçlendirilmiş finansman, enerji, kira, istihdam gibi destekler sağlanacak. Marka, tasarım,lojistik, yurtdışı ofis mağaza, küresel tedarik zinciri, fuar destekleri verilecek. Hedef ülke ve hedef sektör yaklaşımıyla orta ileri ve yüksek teknoloji ürünleri ihracatı artırılacak.
Kadın ve genç girişimcilerin ihracattaki rolü güçlendirilecek. Ulusal kadın ve genç girişimci platformu kurulacak. Dış ticaret meslek liselerinin sayısı artacak. E-ihracat stratejisi uygulamaya alınacak, ticaret hacminden alınan pay artırılacak.
İhracat dostu dijital uygulamalar güçlenecek. Sanal Ticaret Akademisi Destek Yönetim Sistemi gibi uygulamalar yaygınlaşacak. Dünya e-ticaret pazar payı artırılacak.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.